K2 Blur Xt + MXC 12 TCX Light QC
K2 Blur XT er et høytytende pistski, laget for skiløpere som ønsker maksimal fart, stabilitet og respons i svingene. Det er helt nyutviklet og gir en smidig og intuitiv svingstart, noe som gjør det ideelt for aggressive skiløpere på pisten.
Med dimensjoner på 135–83–115 mm og en svingradius på 14,9 meter (ved lengde 177 cm) er skien optimalisert for raske, kontrollerte svinger og høy presisjon – selv ved toppfart. Flex 8 (på en skala fra 1–10) gir en kraftfull, men kontrollert skiopplevelse.
Ski er konstruert med en rekke bærekraftige og teknisk avanserte materialer, blant annet FSC-sertifisert trekjerne, AMAG Recycled Titanal, Flax Shield og Bio Resin, noe som reduserer miljøavtrykket uten å gå på akkord med ytelsen.
Leveres med Blur XT COMP DEMO 149-binding og MXC 12 TCx Light QuickClik-system.
Spesifikasjoner:Kategori: Piste / Speed
Dimensjoner: 135 – 83 – 115 mm
Svingradius: 14,9 m @ 177 cm
Rocker: Speed Rocker
Flex: 8 (skala 1–10)
Konstruksjon: K2 H Beam, FSC Wood Core, Bio Resin, Flax Shield, AMAG Recycled Titanal
Base: Re-purposed Base Material
Binding: Blur XT COMP DEMO 149
Målgruppe: Erfarne til avanserte skiløpere
Binding: MXC 12 TCX Light QC – kompatibel med skistøvler med GripWalk
Inkl.
OBS.
- Skiene monteres med bindinger, noe som forlenger leveringstiden med 1–3 virkedager.
- Ved bestilling kan du skrive høyde, vekt og lengden på skistøvelsålen i mm i kommentarfeltet, for eksempel «308 mm», slik at bindingene kan monteres korrekt.
- Merk at skiene leveres med bindingene montert og derfor ikke kan returneres.